Saturday, June 15, 2019

Politika, “biznesi” më fitimprurës që nuk njeh falimentim!

Shteti nuk ka për ata që jetojnë në mjerim, por ka për politikanët e tij, që ata t’i bëjë milionerë me rroga, me dieta,...

Shqiptarët bëjnë pushime sheiku, harxhojnë 1.3 miliardë euro jashtë shtetit!

Vitin e kaluar, Shqipëria ishte “zbulimi” i të huajve, që u dyndën në vend, nga jugu në veri, duke shfrytëzuar alternativat e turizmit malor,...

Shqipëria në listën e shteteve më pak bujare. Ja ku renditet Kosova!

Bujaria, gatishmëria për të dhuruar, për të ndihmuar dhe për të mbështetur të tjerët kanë qenë karakteristikë e shqiptarëve në vite. “Bukë, kripë e...

Si u vra Avokat Bajram Kelmendi dhe djemte e tij – Dokumentet zyrtare

Në mëngjesin e 26 marsit, bashkëshortja e Bajram Kelmendit, tashmë e ndjera Nekibe Kelmendi ishte informuar se kufomat e Bajramit dhe dy djemve të...

Opozita shqiptare është katandisur keq

Që nga pavarësia e Maqedonisë deri më sot, asnjëherë opozita shqiptare nuk ka qenë e katandisur kaq keq. Realisht opozita shqiptare nuk ekziston. Ajo...

Lajmet e Fundit!

Dita ndërkombëtare e lumturisë dhe ajo e shëndetit oral

Bota vërtet ka nevojë për një ditë plot buzëqeshje dhe prandaj Kombet e Bashkuara e shpallën Ditën ndërkombëtare të Lumturisë. Në korrik të vitit 2012,...

Ashtu Siç Pritej, Turqia Vjen Me Një Super Lajm Për Ushtrinë E Kosovës…

Pas SHBA, Britanisë së Madhe, Gjermanisë dhe Francës, edhe Turqia zyrtarisht e “njeh” transformimin e FSK-së në Ushtri të Kosovës. Përmes një deklarate të Ambasadës...

Arkani bënte ‘mashallah’ për myslimanët e masakruar

Mijëra njerëz të vrarë është bilanci i konfliktit në Bosnje që zgjati nga viti 1992 deri në vitin 1995.Kjo luftë dëshmoi mizoritë më të...

Aksident në rrugën Prishtinë-Ferizaj, dy të vdekur e dy të lënduar rëndë

Rreth orës 02:00 pas mesnatës në rrugën Prishtinë – Ferizaj në Kosovë ka ndodhur një aksident trafiku me pasoja fatale. Në këtë aksident kanë mbetur...

‘Ishte babi, unë e pashë’, detajet tronditëse nga vrasja e shqiptares në Itali

Po, ishte babi, unë e pashë’. Kjo është fraza që përsërit në mënyrë të vazhdueshme djali 5-vjeçar i Fjoralba Nonajt, shqiptares së re që...

Më të shikuara!