Friday, August 23, 2019

Sandra Bullock nailed why we should stop saying ‘adopted child.’ Mic. Drop.

All right, real talk: When's the last time you heard a parent refer to their kid as their "whoops, we forgot to use protection"...

Every five seconds die from a person because of smoking

One scientist has discovered that every five seconds die from a person as a result of smoking. Though millions of people die per year from...

World Cup? Putin shows that Russia does not bow down to the hostile West

Vladimir Putin is failing to secure a meeting with Donald Trumpin, there is less and less hope to end Western sanctions, seen in much...

German journalists and other VIPs do the eagles between Russians, have an epic demand...

The genre of Xherdan Shaqiri and Granit Xhakja in the match against Serbia has become frenetic in all the world media. Serbia has complained to...

Volcano erupts, 75 dead

At least 75 people died and 192 others disappeared as a result of the Fuego volcano eruption in Guatemala, officials said. The villages on the...

Two Kosovo Albanians, two goalscorer, at a stadium with Russian and Serbian fans

Even the world media have written about the match between Switzerland and Serbia. A long article has also been dedicated to the prestigious British...

Shaqiri’s curious and touching story: That’s why I keep two flags in my shoes

Xherdan Shaqiri has made a touching story about his life and career as a footballer. The Swiss national footballer, who is playing his third World...

Messi’s shocking statistics, Leo also failed to Croatia!

Because Croatia is expected to detonate after landing on the wall of Iceland, but Leo disappointed even harder against Croatians, who shattered Argentina 3-0. Another...

The iPhone 9 will come with the qualities everyone was expecting

Apple's next-generation iPhone is expected to be faster and have longer battery life. It is reported that Apple has started to produce a powerful processor...

17 vjeçarja Mrika Nikqi, shqiptarja e parë që pushton majën e Antarktikut (Foto)

Alpinistja Mrika Nikqi dhe babai i saj Arianit Nikqi e kanë pushtuar majën më të lartë të Antarktikut. Më 16 dhjetor, në orën 21:30, ata...

Lajmet e Fundit!

Ky është 25-vjeçari që ndërroi jetë nga aksidenti në Kosovë (Foto)

Pas një a*ksidenti të rëndë, ka ndërruar jetë sot menaxheri i reperit të njohur shqiptar Azet. Mëngjesi i sotëm nisi me lajmin tronditës të...

Cliqme vallëzon vallen e Rugovës e kërkon nuse shqiptare

Këtë javë n’Kosovë Show mysafir ishte reperi i huaj Cliqme. Ai jeton në Zvicër por po zhvillon karrierë edhe në Kosovë. Cliqme tregoi si nisi...

Bogovinë: Kontroll në një objekt hotelierik , arrestohen nëntë persona

Gjithsej nëntë persona, katër shtetas shqiptarë dhe pesë shtetas të Maqedonisë, janë kapur dhe shoqëruar nga policia gjatë kontrollit që mbrëmë, gjysmë ore pas...

Marina Fara djeg pushuesit, më e zhveshur se kaq nuk mund të ishte

Pas disa ditësh pushimi në brigjet e Francës, Marina Fara duket se nuk e ka në plan të mbyllë pushimet. Të gjithë i panë fotot...

Libri me i ri i autorit Dr.Bashkim Aliu “Momente dhe qërndrime”

Ndodhitë, thëniet dhe qëndrimet e atyre të cilët u edukuan në shkollën profetike, si dhe pasuesve të tyre të cilët i ndjekën me përkushtim...

Më të shikuara!