Friday, April 19, 2019

Peru’s most “hot” fans

Peru suffered in the first game against Denmark by defeating 1 to 0. Meanwhile, in the second game plays against France. The team seems motivated because...

Messi’s shocking statistics, Leo also failed to Croatia!

Because Croatia is expected to detonate after landing on the wall of Iceland, but Leo disappointed even harder against Croatians, who shattered Argentina 3-0. Another...

World Cup? Putin shows that Russia does not bow down to the hostile West

Vladimir Putin is failing to secure a meeting with Donald Trumpin, there is less and less hope to end Western sanctions, seen in much...

Every five seconds die from a person because of smoking

One scientist has discovered that every five seconds die from a person as a result of smoking. Though millions of people die per year from...

Goodbye Real! Cristiano Ronaldo will leave Madrid

Cristiano Ronaldo has decided to leave the Spanish capital. The most prestigious media in Portugal, referring to the minute news reserved to the player,...

The Albanian government’s failed policy with taxes and public debt

Albania is today the poorest country in the Balkans, with over 200 thousand businesses seeing their taxes increased while as many families have made...

Barcelona is offered to Mohamed Salah

Mohamed Salah may be Antoine Griezmann's alternative during the summer transfer window if Barcelona fails to transfer the French. The Spanish daily "AS" reports that...

Volcano erupts, 75 dead

At least 75 people died and 192 others disappeared as a result of the Fuego volcano eruption in Guatemala, officials said. The villages on the...

The iPhone 9 will come with the qualities everyone was expecting

Apple's next-generation iPhone is expected to be faster and have longer battery life. It is reported that Apple has started to produce a powerful processor...

The killings on London’s streets go to 69 the number of casualties

The number of killing in London has reached 69 for this year, as a 40-year-old man was stabbed to death in a capital area...

Lajmet e Fundit!

20 ushqime që do të pastrojnë arteriet tuaja në mënyrë natyrale dhe ju mbrojnë...

Është e vërtetë se sëmundja kardiovaskulare është një vrasës i madh. Një nga shkaqet kryesore për sulme koronare dhe goditje janë arteriet e bllokuara...

Gostivar/ Largohet nga puna profesori me 50 pune shkencore, zëvendësohet me nxënësin e tij...

Sot përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, profesori i njohur Kimet Josufi njëherit, kandidati për doktor shkence në fushën e astronomisë dhe fizikës...

Vdes në moshë të re ish banorja e Big Brother dhe gazetarja Adelajda Xhamani

Gazetarja Adelajda Xhamani është ndarë nga jeta mëngjesin e kësaj të diele, në moshë fare të re, vetëm 31 vjeçe. Gazetarja ka ndërruar jetë...

Zvicër: Kosovari 21 vjeçar me 142 km/h në zonën 50 km/h

Në kantonin e St.Gallenit, respektivisht në qytetin Oberriet, një Kosovar ka thyer një rekord negativ në shpejtësi. Vetura e tij ka arritur një shprejtësi...

Marcelo të përlot me letrën që i shkruan Ronaldos, çfarë fjalësh!

Cristiano Ronaldo dhe Marcelo kishin një miqësi shumë të fortë te skuadra e Real Madrid-it. Të dy ishin të afërt, ndërsa largimi i portugezit...

Më të shikuara!