Friday, April 19, 2019

VEHBE ZUHAYLİ VEFAT ETTİ

Suriyeli İslâm âlimlerinden Prof. Dr. Vehbe Zuhayli vefat etti. 1932 doğumlu olan ve özellikle fıkıh alanındaki eserleriyle tanınan Zuhayli’nin birçok kitabı Türkçeye tercüme edilmişti. VEHBE...

What Your Fingernails Say About Your Health

Ever wonder why your nails are so brittle, yellow, or otherwise discolored? Though you may not know it, these seemingly harmless symptoms may indicate...

British Company Releases Pictures Of World’s First ‘Smart Condoms’

These days, most people have some kind of smart device, whether it be a phone, watch, or something that helps you track your daily...

Lajmet e Fundit!

Naip Rexhepi nga Kumanova është personi i vrarë sonte në Tetovë

Një person ka humbur jetën, ndërsa dy janë plagosur. Naip Rexhepi nga Kumanova është personi i vdekur sonte në Reçicë të Vogël, ndërsa i...

La Shqipërinë për të shkuar me Zvicrën në Botëror, tani i ndodh gjëma

Para disa ditësh, talenti shqiptar, Albian Ajeti bëri zgjedhjen përfundimtare duke refuzuar përfundimisht kombëtaren shqiptare për t’u bashkuar me Zvicrën. Ai mori këtë vendim pasi...

Rama dha lajmin e projektit për aeroport në Vlorë, Spahiu: Mjeshtër i mashtrimit

Teksa sot kryeministri Edi Rama dha lajmin se shumë shpejt mund të ketë një konkretizim për ndërtimin e një tjetër aeroporti në Vlorë, ka...

E njoftuan se i kishin ngelur vetëm 5 vite jetë, 22-vjeçari frymëzon mijëra njerëz

Sëmundja e rëndë e kancerit është përhapur shumë vitet e fundit dhe ka prekur shumë të rinj. Një 22-vjeçar nga St Austell, Cornwall, i...

Vajza e deputetit shqiptar po çmend rrjetin: E bukur dhe forma trupore fantastike

Nënkryetari i “LDK” dhe kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri është baba i tre vajzave si yje, njëra më e bukur se tjetra. Mirëpo...

Më të shikuara!