Çfarë po ndodh në Moskë? Evakuohen 3 mijë persona

0
212

Mbi 3 mijë njerëz janë evakuuar pasi një zjarr shpërthen në tregun e materialeve të ndërtimit në rajonin e Moskës, ka raportuar Ministria e Emergjencave.

Të paktën një person është plagosur dhe është shtruar në spital.

Dëshmitarët thanë se kanë dëgjuar fillimisht një shpërthim, ndërsa më pas ato u shtuan.

Sipas dëshmive, shpërthimet ndodhën në zonën jashtë tregut, ku ishin parkuar disa makina.

SHARE