Kjo është dieta me të cilën Melani Trump mban trupin në formë

0
257

Ushqyerja e saj bazohet ne pak rregulla por efikase.

Melania Trump është 47 vjeç dhe ka ende një fizik prej modeleje edhe pse ka kaluar shume kohe kur ajo slonte.

First Lady amerikane vazhdojnë te jete ne forme duke ndjekur një diete precize.

Ushqyerja e saj bazohet ne pak rregulla por efikase.

-Melania fillon ditën me një filxhan me grurë te cilat përmbajnë shume bra dhe një lëng frutash te pasur me vitamina.

-Me pas ajo përpiqet te konsumoje vakte te ekuilibruara dhe te lehta duke i thyer me vakte te ndërmjetshme te shëndetshme

-Edhe pse Melania nuk heq dore nga konsumi i një çokollate te vogël. Ne te vërtet ajo pohon se nuk i ka eliminuar sheqernat por thjesht i ka limituar.

-Lëngjet e frutave dhe perimet janë pasioni i ish top modeles. Lëngu i saj i preferuar përmban spinaq, kos dhe lëng portokalli.

-Ndërsa uji është sekreti i saj i vërtet. Mesa duket Melania konsumon shume ujë çdo dite.

Kështu sekreti i linjës perfekte te Melania Trump qëndron ne një regjim ushqimor te ekuilibruar por qe mund te konsumoje edhe ndonjë ëmbëlsire ndonjëherë.

Zonja e pare amerikane preferon te haje shume shëndetshëm duke e krahasuar për me tepër me te shoqin

Donald Trump i cili ka treguar se adhuron junk food dhe se pjata e tij e preferuar janë qoftet.

SHARE