Burri kap hajdutin në shtëpi, e mban peng dhe e rreh, por në fund ndodh ajo që nuk pritej

0
568

Një person nuk i kishte bërë mirë llogarite kur ishte nisur për vjedhur për herë të dyte në shtëpinë e një personi.

Ai është kapur gafil duke vjedhur, ndërsa pronari i banesës ka vendosur që ta mbajë peng për 5 orë, duke e rrahur dhe më pas e ka lënë të lirë.

E gjithë ngjarja ka ndodhur në fshatin Konjat të Lushnjes. Policia lokale thotë se ka prangosur tre persona, hajdutin, vellanë e tij, te personin qe u grabit.

Njoftimi i Policisë i Policisë së Lushnjes:

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnje, ndaluan shtetasit:

-Shkëlqim Çollaku, 41 vjeç, banues në fshatin Çermë, Divjakë.

-Lulëzim Çollaku, 45 vjeç, banues në fshatin Shegas, Lushnje.

-Nertil Hajdari, 31 vjeç, banues në fshatin Konjat, Lushnje.

Në datën 19.11.2017, rreth orës 18:20, shtetasi Shkëlqim Çollaku, në fshatin Konjat, ka vjedhur një motoçikletë të markës “Piaggio”, pa targa, në pronësi të shtetasit Nertil Hajdari, dhe e ka çuar për ta fshehur në banesën e vëllait të tij Lulëzim Çollakut, të cilin e ka vënë në dijeni për faktin se motorrin e kishte vjedhur.

Më pas, shtetasi Shkëlqim Çollaku është kthyer në banesën e shtetasit Nertil Hajdari për të vjedhur sende të tjera por është kapur nga shtetasi Nertil Hajdari, i cili e ka mbajtur dhe dhunuar fizikisht shtetasin Shkëlqim Çollaku në banesën e tij për rreth 5 orë dhe më pas e ka lënë të lirë.

Shtetasi Nertil Hajdari këtë ngjarje nuk e ka njoftuar në organet e rendit dhe pasi e ka lënë të lirë shtetasin Shkëlqim Çollaku, ka mbajtur motoçikletën e markës “ ICO“, me targa AP072 në pronësi të vëllait të tij, shtetasit Lulëzim Çollaku, duke kryer vetëgjyqësi.

Dosja i ka kaluar Prokurorisë së Lushnjes për veprën penale:

“Vjedhje”, në ngarkim të shtetasit Shkëlqim Çollaku.

“Përvetësimi i sendeve të vjedhura”, në ngarkim të shtetasit Lulëzim Çollaku.

“Vetgjyqësia” dhe “Heqja e paligjshme e lirisë”, në ngarkim të shtetasit Nertil Hajdari.

SHARE