Një autobus me shtetas të Maqedonisë përplaset me një makinë në Austri, ndërron jetë vozitësi i makinës

0
239

Një person ka vdekur dhe disa të tjerë janë lënduar kur një autobus përmes të cilit udhëtonin 28 shtetas të Maqedonisë, mbrëmë rreth orës 22 është përplasur me një makinë në afërsi të Shlibrah, Austri, njoftojnë mediat austriake.

Raportohet se në aksident ka ndërruar jetë voyitësi I makinës, bëhet fjalë për shtetas të Austrisë, 25 vjeç.

Udhëtarët kanë vazhduar udhëtimin e tyre drejt Maqedonisë me autobus tjetër. Mes tyre nuk ka të lënduar.

Nuk ka informata për shkaqet që sollën deri te aksidenti.

SHARE