Jetmir Rexhepi feston 25 vjetorin e karierës skenike

0
276

Këngëtari i njohur Jetmir Rexhepi feston 25 vjetorin e karierës skenike më 30 nëntor, ku do jetë një festë e vërtetë me të ftuar special edhe atë asambli Isuf Myziti nga Elbasani, asambli Shota me doajenët e muzikës popullore Ismet Bogujevci e Riza Bytyqi si dhe këngëtaret Besarta Murtezani e Elita Ziberi nën përcjellje të të mirënjohurit Shkëlzen Baftijari dhe grupi i grave Teuta nga Tetova e njejta nën mbështetjen e komunës së Tetovës, dhe që të dy organizimet bëjnë pjesë në agjendën e festave të nëntorit.

Koncerte të shumta janë në agjendën e këngëtarit të njohur i cili paralajmëron edhe albumin më të ri të tij muzikorë, ndërsa për festat e fundvitit ai do jetë në koncerte në Kopenhagë, më pas në muajin shkurt ai do të qëndrojë për koncerte në Londër, derisa më pas për festën e pavarësisë së Republikës së Kosovës, Rexhepi do të qëndrojë në SHBA për disa koncerte në disa qytete të ndryshme atje.

SHARE