U shpall fituese në “Kënga Magjike”, Olti Curri tregon se kujt ia dedikoi tekstin: Uroj të jetë i gëzuar atje lart në qiell

0
228

Pasi çmimin e parë te “Kënga Magjike” e mori Anxhela Peristeri ka reagur për këtë edhe Olti Curri. Ai ka treguar se kujt ia ka dedikuar këtë këngë.

Duhet të theksojmë që teksti i kësaj kënge është shkruar nga Olti Curri, i cili ishte njëherësh edhe anëtar jurie për zërat e rinj të këtij edicioni.

Pasi uron këngëtaren Peristeri, Olti Curri zbulon se kënga e saj, e shkruar nga nga ai vetë është një dedikim për të atin, që nuk jeton më prej disa javësh. “Kete tekst ja dedikoj babait tim, uroj te jete gezuar atje lart ne qiell…”, shprehet Olti Curri.

REAGIMI:

Urime o ze brilant dhe mikeshe e mire.
Kenaqesi te shkruash poezi per ty.
Urime @anxhelaperisteriofficial_ @kledibahiti …
Kete tekst ja dedikoj babait tim, uroj te jete gezuar atje lart ne qiell…
“E çmendur”

Mbaj.
Veten fort te mos qaaaj.
Pa Faaaaj…e burgosur ne liri.
Jam
Ai nuk te meriton/ Jo ty jo ty…
Ai engjell, eshte demon/Per ty, per ty… Si ne pranga shtrengon
Mendjen time pushton.
Gjakun tim, ti leviz dhe e ndalon…. E cmendur per ty.
E gjithe bota me thote jo/Veten tende ti se do/E verber pas teje une shkoj… E cmendur per ty
Po e them une…prape/Pranoj.
Per ty vdes dhe jetoj…
Jam e cmendur per ty.
S’mund te jeni te dy.

SHARE