Futbollistja e kombëtares shqiptare po i çmend të gjithë me bukurinë e saj

0
604

Të jesh futbolliste nuk shihet si një profesion shumë i mirë në Shqipëri, teksa paragjykimet janë të shumta.

Gjithsesi me kalimin e viteve gjërat kanë ndryshuar, teksa janë krijuar shumë klube futbollit, madje organizohet edhe një kampionat ashtu si edhe meshkujt.

Njëra prej tyre përveç se di të luajë me topin në fushat e blerta, është dhe një femër shumë e bukur. Po flasim për futbollisten shkodrane Erida Bajrakurtaj, e cila fare mirë mund të zgjedhë dhe profesionin e modelingut.

Bukuroshja shkodrane ka postuar shumë foto mjaft artistike, duke treguar dhe format e saj shumë perfekte. Padyshim nëse do të organizohet një konkurs bukurie në futboll, ajo do ta fitonte.

Erida Bajrakurtaj është kapitenia e vajzave te Vllaznia dhe një nga lojtaret më të dalluara të këtij ekipi.

SHARE