Si mund të kesh të pasme bombastike si të Aurela Hoxhës?

0
275

Kush nuk i ka vënë re fotot seksi të modeles së njohur: me veshje apo me bikini, të pasmet e Aurelës marrin të gjitha komplimentet e mundshme në rrjetet sociale në çdo postim të sajin.

Megjithëse vazhdon të ndiqet edhe nga skeptikët që mendojnë se Aurela gjithçka të bukur në trup e ka falë ndërhyrjeve estetike, e vërteta është krejt tjetër.


Mbrëmjen e sotme, mes një grupi pyetjesh të bëra nga publiku i revistës Class, Aurela iu përgjigj pyetjes së një fanseje të saj, Ori, e cila kërkoi të dinte se si arrin të ketë të pasme bombastike. Pasi Alketa i kërkoi të zbulonte sekretin, Aurela tha: “Squats Ori, squats dhe vetëm squats. Vetëm me palestër mund të arrish…” – tha si për t’i mbyllur një herë e mirë lajmet e rreme.

Squats janë ushtrime që kanë të bëjnë me përthyerjen e gjunjëve pa lëvizur pjesën tjetër të trupit. Squats vepron mbi muskujt e kofshëve para-mbrapa dhe në muskujt e vitheve.

Janë lëvizje shumë të thjeshta për t’u bërë, madje nuk kanë nevojë as për instruktorë. Squats ndikojnë, jo vetëm në tonifikimin, por edhe ngritjen e fundshpinës.

Në çdo ambient që të ndodhesh, ulje-ngritje të zakonshme dhe të shpeshta do të thotë të pasme bombastike.

SHARE