Si të gatuajmë, qepë të mbushura më mish

0
335

Eshtë shumë e thjeshtë që të gatuash me paka gjera, ushqime shumë të shijshme. Kjo është një ndër ato receta që secili prej nesh mund ta bëjë pa shumë lodhje as fizike dhe as të trurit.

Pergadisim qepët duke i qeruar, largojmë pjesën e brendshme dhe e presim në copa të vogla dhe e fërgojmë.

Qepët pasi kanë marrë pak ngjyrë i përzieni me përbërësit e tjerë dhe mishin dhe i fërgoni, qepët i mbushëni me këtë përzierje.

Pastaj në një tenxhere i rëndisnm qepët dhe siper tyre hedhim ujin e vakët dhe uthullën.

Dhe ju bëftë mirë!

SHARE