Kjo është pija më e mirë që ul presionin e lartë të gjakut!

0
196

Një filxhan me lëng panxhari e ul në mënyrë efektive tensionin e lartë të gjakut brenda 6 orëve.

Arsyeja se pse vepron kaq shpejt në organizëm lidhet me faktin se panxhari përmban nitrat dietik, të cilin trupi e shndërron në gaz që zgjeron enët e gjakut dhe ndihmon në qarkullimin e gjakut.

Pija më poshtë përmban nitrat, magnezium dhe kalium, të ushqyeshëm për zemrën.

Koha e përgatitjes: 5 minuta

Porcionet: 2

Përbërësit

½ filxhan çaji panxhar të gatuar të prerë në feta
1½ filxhan çaji copa ananasi të ngrirë
¼ filxhan çaji gjethe selinoje
1 filxhan çaji qumësht vaniljeje me bajame
½ filxhan lëng portokalli i freskët
Përgatitja

Përziejmë të gjithë përbërësit në një blender dhe i shtypim në formë pureje derisa të bëhet lëngu smoothie. I ndajmë në gota.

Shijojeni! Rekomandohet të konsumohet 2-3 herë në javë.

Copyright shije.al / Ndalohet kopjimi dhe riprodhimi i paautorizuar i materialit

SHARE