Tmerr në Selanik, makina godet këmbësorët

0
224

Një makinë ka goditur tre këmbësorë në Selanik. Të gjithë të plagosur u dërguan në spital të plagosur rëndë, njoftojnë mediat greke.

Mediat greke shkruajnë se dy të plagosurit janë qytetarë maqedonas. Bëhet fjalë për të plagosur të moshës 67 vjeçare, 63 vjeçare, dhe një 27 vjeçare, e cila ka plagë në kokë dhe në legen.

Siç transmetonjnë mediat, vajza 27-vjeçare është në gjendje kritike. Aksidenti ndodhi pasi shoferi i makinës humbi kontrollin e automjetit dhe goditi këmbësorët.

Policia e trafikut tha se aksidenti i trafikut ka ndodhi afër IKEA, drejt aeroportit të Selanikut.

SHARE