Bileta e mallkuar! Fitoi 315 milionë dollarë në llotari

0
205

Amerikani Jack Whittaker fitoi 315 milionë dollarë në lotari në xhekpotin e Krishtlindjeve në vitin 2002, por thotë se e ndoqi nga pas një mallkim.

Ai u grabit disa herë pas fitimit të lotarisë dhe katër vite më vonë deklaroi se ka falimentuar. Ai fajëson biletën e lotarisë edhe për vdekjen e të bijës dhe mbesave.

Ato u fiksuan pas parave dhe drogës. “Do doja ta kisha grisur atë biletë,” pati thënë ai.

SHARE