Ja kush ishte i pranishëm në dasmën e argjentinasit

0
290

Lionel Messi më nuk i përket botës së beqarëve.

Futbollisti i Barcelonës ka kurorëzuar lidhjen disavjeçare përmes një dasme të organizuar në vendlindje, Rosario.

Messi drejt altarit të martesës ka shkuar me Antonella Roccuzzo, të cilën e njohu dhe më pas u dashurua para 20 vjetëve.

Në ceremoninë madhështore të dasmës ishin shumë të pranishëm mesin e tyre edhe futbollistë, të tillë, si Neymar, Luis Suarez, Cesc Fabregas, por edhe ish-lojtar si Carles Puyol.

Ndryshe, Messi dhe Antonella tashmë janë prindër të dy fëmijëve, Thiago Messi, Mateo Messi.

SHARE