Arrestohen tre persona për trafik droge në Gostivar

0
275

Tre persona me inicialet T.A (45), A.Z (42), A.I (39), nga qyteti i Gostivarit janë arrestuar pasi u janë gjetur në posedim tre kilogramë lëndë narkotike e llojit kanabis sativa.
Sipas informacioneve të deritanishme të MPB-së, shtetasi me inicialet A.Z ka siguruar lëndën në Kosovë dhe pas është transportuar drejt Gostivarit tranzit dhe më pas destinacioni përfundimtar për shitje do të ishte Turqia.

SHARE