Basha: Të lirohen 11 kuksianët e burgosur dhe të hiqet taksa e Rrugës së Kombit

0
182

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka marrë fjalën mes protestuesve në kryqëzimin e Vorës, duke i përgëzuar së pari për pjesëmarrjen në ditën e parë të Mosbindjes Civile.”KY është vetëm fillimi i përgjigjet popullore, ne do ta çlirojmë shtetin nga kjo bandë kriminale, ne do t’i kthejmë qytetarëve shpresën”.

“Shqiptarët janë ngritur dhe do të qëndrojnë deri në ditën e rrëzimit të këitj regjimi kriminal, tha Basha. – Të lirohen 11 kuaksianët e burgosur padrejtësisht.

Ky është reagimi i popullti që refuzon dhe nuk do të pranojë më një shtet të kriminalizuar ddhe privatizuar nga edi rama jo vetëm në këtë shtet por edhe Milot, Çermë dhe Bradashesh të Elbasanit. Falënderoj ata drejtues që qëndruan dy orë në pritje dhe nuk i ranë njëhërë borisë. Ky është solidarizim. Ky popull e di se

Liro 11 kuksianët, hiqe rrethimin popullor nga Kukësi, anulloje konçensionin e Rrugës së Kombit!” theksoi kryetari i opozitës.

Gjithçka që ka ndodhur këto 5 ditë, që nga protesta e qytetarëve të Kukësit, ia ka çjerrur maskën, ia ka shkatërruar fasadën këtij regjimi privat, kriminal që është në pushtet. Ndaj protesta jam i bindur që do të vazhdojë për të hequr taksën në “Rrugën e Kombit”, jo për ta pezulluar, por për ta hequr përfundimisht, për të kundërshtkuar vendosjen e TVSH-së për sipërmarrjen e vogël, për të dhënë ndihmë ekonomike, për mbi 30 mijë banorë, familje të hequr me të padrejtë nga ndihma ekonomike, por mbi të gjitha, për t’i dhënë shqiptarëve perspektivën e një shteti që u shërben shqiptarëve dhe jo një shteti privat siç është ky i Edi Ramës, që i shërben një grushti oligarkësh dhe që arreston popullin dhe lë të lirë kriminelët.

Gepostet von Lulzim Basha am Donnerstag, 5. April 2018

Gjithçka që ka ndodhur këto 5 ditë, që nga protesta e qytetarëve të Kukësit, ia ka çjerrur maskën, ia ka shkatërruar fasadën këtij regjimi privat, kriminal që është në pushtet. Ndaj protesta jam i bindur që do të vazhdojë për të hequr taksën në “Rrugën e Kombit”, jo për ta pezulluar, por për ta hequr përfundimisht, për të kundërshtkuar vendosjen e TVSH-së për sipërmarrjen e vogël, për të dhënë ndihmë ekonomike, për mbi 30 mijë banorë, familje të hequr me të padrejtë nga ndihma ekonomike, por mbi të gjitha, për t’i dhënë shqiptarëve perspektivën e një shteti që u shërben shqiptarëve dhe jo një shteti privat siç është ky i Edi Ramës, që i shërben një grushti oligarkësh dhe që arreston popullin dhe lë të lirë kriminelët.

SHARE