Arrestohet gruaja,5 kg heroinë në banesë dhe 8.000 euro

0
319

Një grua 35-vjeçare u arrestua të shtunën, pasi më shumë se 5 kg heroinë u gjetën në shtëpinë e saj në Selanik të Greqisë.

Policia njoftoi se e dyshuara, një shtetase shqiptar, u arrestua nga oficerët e njësisë kundër narkotikëve pas një bastisje të shtëpisë së saj.

Aty u gjetën mes të tjerash: 5.66 kilogram heroinë, një peshore preciziozni, një biçak dhe 8.365 euro, që mendohet të jenë fitime nga shitjet e drogës, raporton media greke “Ekathimerini”.

Identiteti i gruas së arrestuar nuk bëhet ende i ditur nga raportimet e medieve helene.

SHARE