Kiev ‘shkundet’ nga alarmi për bombë, vetëm pak orë para finales së Championsit. Çfarë do ndodhë tani?!

0
197

esë stacione të metros janë mbyllur në kryeqytetin e Ukrainës, Kiev, teksa policia është duke e hetuar një thirrje për kërcënim me bombë.

Forcat ukrainase të sigurisë i kanë larguar udhëtarët nga këto pesë stacione pasi morën një thirrje telefonike për një alarm për bombë të shtunën rreth orës 14:00.

Kievi është sonte nikoqir i finales së Ligës së Kampionëve mes Real Madridit dhe Liverpoolit.

SHARE