Futbollisti 25-vjeçar i merr jetën të fejuarës dhe më pas vetes

0
208

Frederiko Zini, futbollisti 25-vjeçari i skuadrës Tutokuaoio në Serinë D italiane i ka tronditur të gjithë më veprimin e tij, teksa mëngjesin e sotëm ka qëlluar për vdekje me armë zjarri, ish të fejuarën, Elisa Amato dhe më pas ka qëlluar dhe veten.

Elisa ishte 30 vjeç dhe punonte si shitëse në një dyqan veshjesh. Motivi i kësaj tragjedie dyshohet të ketë qenë ndarja mes çiftit.

Ziki e kishte nisur karrierën te moshat e Maltës më pas ishte aktivizuar në kampionatin e Bullgarisë, Filipineve dhe Maltës, ndërsa së fundmi ishte pjesë e Tutokuoit në Serinë D italiane.

Mediat italiane raportojnë se 25-vjeçari kishte tentuar të rilidheshe me ishte të fejuarën por ajo nuk kishte pranuar.

SHARE