Kapet me 26 kg drogë në makinë, arrestohet 44-vjeçari

0
649

Një 44-vjeçar që u kap me 26 kg e 15 gr lëndë narkotike të tipit Cannabis Sattiva në makinë është arrestuar nga policia e Gjirokastrës.

“Shtetasi me iniciale F.GJ po udhëtonte me automjetin e tij “Fiat Miltipla” kur po bëhej kontroll në rrugën nacionale Gjirokastër-Sarandë.


Pas hetimeve, u zbulua se mund të jetë pjesë e këtij aktiviteti kriminale dhe shtetasi B.J, 25 vjec që ka qenë i dënuar më parë për trafikim narkotikësh.

Materialet kanë kaluar në Gjykatën e Shkallës së Parë në Gjirokastër për të marrë vendimin e veprës penale ‘Prodhim dhe shitje narkotikësh'”, njoftoi Policia

SHARE