Atom Unihertz – telefoni më i vogël 4G në botë, shitet menjëherë!

0
157

Atom Unihertz – telefoni më i vogël 4G në botë – ka arritur të godasë një objektivë të financimit në Kickstarter në më pak se 60 sekonda pas fillimit të fushatës më 5 qershor.

Ju mund të mos keni dëgjuar për Atomin Unihertz, por bazuar në pritjen që ka marrë fushata, është e drejtë të thuhet se ka një ndjekje të përkushtuar, me Atomin që aktualisht është me vlerën në 586,975 dollarë – mbi njëzetë herë më shumë se qëllimi fillestar prej 50,000 dollarë.

Pra, me çfarë janë të gjithë këta njerëz duke u nxitur? Unihertz Atom është një celular i thyer 4G dhe pasuesi i telefonit Unihertz Jelly të vitit të kaluar. Me një trup të vogël 96 x 45 x 18 mm dhe një ekran 2,4 inç, Atom synon të bëhet telefoni i dytë i zgjedhur kur shkon në xhungël, ose një alternativë e aftë për një industri të telefonave që po bëhet gjithnjë e më e madhe. Është e ndërtuar fort me korniza të zeza dhe shumë sipërfaqe, dhe duket sikur mund të mbijetojë edhe nëse bie nga një mal.

Unihertz ka mbuluar një sërë specifikash në atë trup të vogël. Atomi vjen me një procesor okta-core ARM Cortex-A53, së bashku me një 4GB RAM dhe 64GB hapësirë në bord si standard. Kjo është një vler shumë e madhe numrash për një telefon kaq të vogël.

Ka një bateri prej 2.000mAh – e cila duhet të zgjasë një kohë të mirë, duke marrë parasysh ekranin e vogël që po fuqizon. Më e mira e të gjithave, përditesojeni telefonin dhe ju jeni të përshëndetur me versionin e fundit të Android – Android 8.1 Oreo. Pajisja nuk është e nënvlerësuar as në pjesën e kamerës, me një lente 16 megapikselë në pjesën e pasme të telefonit, si dhe një kamerë selfie automatike 8MP në front. Çmimi fillestar për Atom Unihertz është 300 dollarë.

SHARE