Argjentinë 0-3 Kroaci, notat e lojtarëve

0
158

Kombëtarja e Kroacisë ka shënuar fitoren e dytë në Kampionatin Botëror “Rusi 2018”.

Kroatët mposhtën 3-0 nën-kampionin botëror Argjentinën.

Ekipi i Zlatko Dalic shënoi tri gola gjatë pjesës së dytë. Të parin e shënoi Rebic në minutën e 53’të, të dytin Luka Modric në minutën e 80’të dhe të tretin, Ivan Rakitic në minutën e 92.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshje i gjeni në pjesën e mëposhtme.

SHARE