“Marca” zbulon prapaskenën, Ronaldo-Juventus detaji që nxjerr bisedimet

0
182

Marrëveshja më e madhe e kësaj merkatoje vere mund të jetë ajo ndërmjet Real Madrid-it dhe Juventusit. “Zonja e Vjetër” po kërkon goditjen e madhe dhe është gati të paguajë 100 milionë euro për transferimin e Cristiano Ronaldos në Torino.

Një marrëveshje e mundshme, pasi ekziston një klauzolë në kontratën e Ronaldos që për Seria A mund të lirohet për shifrën e 100 milionë eurove. Nga krahu tjetër, Ronaldo ka bërë lëvizjen tjetër që konfirmon marrëveshjen.

Portugezi po kërkon shtëpi në Torino sipas asaj që shkruan prestigjozja spanjolle “Marca”. Ai po mundohet të stabilizohet në qytetin italian. Një tjetër pikë e rëndësishme për të, pasi kërkon të stabilizohet sa më mirë në Itali. Çmenduri.

SHARE