Ardhja e Ronaldos “fshin” Dybalan, statistikat e argjentinasit shumë negative

0
1279

Ardhja e Cristiano Ronaldos te Juventusi ka lënë në hije Paolo Dybalan, i cili ka ngrohur stolin te bardhezinjtë e Allegrit.

Deri tani, Dybala ka luajtur 90 minuta kundër Chievos, në stol gjithë ndeshjen ndaj Lazios, vetëm 10 minuta kundër Parma. Shumë pak për atë që është përfshirë në krahasim me Leo Messin, në karrierën e tij të shkurtër.

Detyra e Allegrit për të ardhmen e sezonit do të jetë edhe kjo: të gjejë një vend për Dybala dhe ta bëjë atë të ndihet i rëndësishëm gjithashtu, sepse kështu askush nuk fiton, sidomos lojtari…

SHARE