Ky përbërës heq yndyrën nga trupi më shpejt sesa mendoni

0
1344

Trupi ynë ka nevojë për yndyrë, por në një përqindje të vogël, aq sa nevojitet për të funksionuar trupi i njeriut. Yndyra e tepërt shkakton sëmundje kardiovaskulare, diabet dhe sëmundje e tjera serioze. Kjo recetë ju ndihmon të eliminoni yndyrën e tepërt.


Përbërësit:

-1 lugë kanellë

-2 lugë mjaltë

-250 ml ujë

Së pari e vloni ujin, e kur të vlojë shtoni kanellën dhe e përzieni mirë. Më pas e lini të ftohet dhe shtoni mjaltin. Gjysmën e pini para se të shkoni të flini, e gjysmën tjetër kur porsa të jeni zgjuar nga gjumi.

SHARE