Zbërthehet biseda shokuese ndërmjet McGregor dhe Kahbibit

0
158

Biseda më interesante ndërmjer Conor McGregor-it dhe Khabib Nurmagomedov ka ndodhur në ring. Arbitri Herb Dean i ndan në fund të raundit të tretë dhe tifozët mendojnë se Conor i ka thënë se “është vetëm biznes”, me Khabib që duket t’i ketë thënë “epo mesa duket”.

Për Conor mund të ketë qenë vetëm biznes, por Khabib e ka marrë shumë personale. Ajo mënyrë e të shprehurit, sikur donte të justifikonte sjelljen e tij, është marrë nga tifozët si një formë apologjie.

Rusi ka duruar shumë gjatë muajve të fundit, pasi është ofenduar nga familja dhe feja. Dhe pas raundit të tretë duket t’i thotë “ku e ke gojën tani.” Më pas ka ardhur përgjigja e Conor, padyshim që është një formë apologjie.

SHARE