MOTI SOT, ME VRANËSIRA DHE RRESHJE TË SHIUT

0
216

Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira, rreshje të shiut të cilat në pjesët jugore dhe lindore pritet të jenë më të dendura. Rreshje lokale të shiut pritet të ketë edhe të hënën në orët e pasditës. Do të fryej erë erë e fortë nga veriu, ndërsa temepraturat do të bien ndjeshëm.

Temperatura e mëngjesit do të jetë nga 11 deri në 19 gradë Celsius, ndërsa ajo e ditës do të jetë nga 16 deri në 22 gradë Celsius.

SHARE