Incidenti në Tetovë, Spasovski: Punohet në zbardhjen e rastit

0
119

Ministri për punë të Brendshme, Oliver Spasovski, deklaroi se SPB Tetovë ka ndërmarrë të gjitha masat kundër të përfshirëve në incidentin para ndeshjes mes ekipës së Shkëndijës dhe Shkupit, që u zhvillua gjatë vikendit në Tetovë.

Gjatë prishjes së rendit dhe qetësisë nuk ka të lënduar e as të shkaktuar dëme materiale nga ana e futbollistëve të klubit të Shkëndijës të cilët para fillimit të ndeshjes me FC Shkupi, gjuanin me shishe dhe gurrë në drejtim të një kafiterie në Tetovë.

SHARE