Atak në zemër, ndahet nga jeta ylli shqiptar i sportit në Greqi (VIDEO)

0
123

Një 24-vjeçar shqiptar i cili ushtronte sportin e mundjeve të lira ka humbur jetën ditën e sotme.

Petros Skafias ka pësuar sot një atak në zemër ndërsa lajmi u bë i ditur vetëm pak minuta më parë nga trajneri i tij, Kostas Harmagedonit.Ai tha për mediat greke:

Ne jemi të shokuar dhe thellësisht të pikëlluar nga lajmi sepse Peter ishte një atlet mjaft i mirë. Ne e donim shumë stilin e tij të luftimit.Personalisht unë dua të shpreh ngushëllimet e mia më të sinqerta për të afërmit dhe miqtë e Petros.

Ai ishte një njeri i mrekullueshëm i cili u largua larg nesh.” Skafias ka krijuar një plagë të thellë jo vetëm tek familjarët dhe miqtë e tij, por në të gjithë sportin shqiptar dhe atë grek.

Ylli shqiptar jetonte dhe ushtronte sportin e MMA në Greqi, ndërsa pak muaj më parë festoi fitoren me flamurin kuqezi.

Petros Skafias fiton duelin kundër Giannis Manolas.Petros pas fitores ngriti lart flamurin Kuq e Zi🇦🇱Të lumtë Shqipe 🇦🇱Shpërndaje ta shohin të gjithë 👏Për të qenë më afër Kampionëve Shqiptarë pëleqjeni faqen 👉Kampionët Shqiptarë

Gepostet von Kampionët Shqiptarë am Samstag, 10. Juni 2017

SHARE