Ushqimet që duhet konsumuar kur jeni me grip

0
111

Kur e ke gripin mund të ndihesh sikur nuk të hahet asgjë.

Por ushqimi është një ndër faktorët kryesorë që ndihmon në tejkalimin e gripit, nëse ai është i shëndetshëm.

Nëse dëshironi të shëroheni më shpejt konsumoni këto ushqime gjatë kohës derisa jeni të shtrirë nga gripi:

  • Çaj i gjelbër
  • Supë pulë me ‘noodles’
  • Fasule dhe bizele
  • Boronica
  • Lëng portokalli
  • Mish
  • Banane
  • Xhenxhefil
SHARE