ALARM në Alaskë/ Goditet nga tërmeti 7 ballësh, vendi në panik nga cunami i fuqishëm (video)

0
100

Një tërmet i fuqishëm goditi Alaskën këtë të premte.

Kjo gjë ndodhi ditën e sotme, teksa tronditjet ishin mjaft të mëdha. Sipas NBCNEWS.com, magnituda e tij ishte 7.0 ballë.

Tërmeti, i cili goditi rreth tetë milje në veri të Anchorage, nxiti autoritetet të deklarojnë një paralajmërim për cunami.

Video të postuara në mediat sociale treguan nxënësit duke marrë strehim nën tavolinat e tyre dhe sendet e dyqaneve ushqimore rrëzuan në dysheme nga raftet.

SHARE