Aksidentohen tre vetura, dy të lënduar

0
86

Dje mbrëma (2-dhjetor) rrethë orës 22 e 20 minuta, në udhëkryqin mesë rrugëve ,,Blagoja Toska,, dhe ,,JNA,, në Tetovë, ka ndodhur aksident trafiku, në të cilën kanë marur pjesë tre vetura me targa të Tetovës: vetura e tipit ,,Alfa Romeo,, të cilën pa patent shoferi, e ka drejtuar 47-vjeçari N.I. nga Tetova, vetura ,,Kia Pikanto,, e drejtuar nga 50 vjeçari M.I. nga Reçica e Vogël, si dhe vetura e parkuar e tipit ,,Golf,, pronë e 44-vjeçarit B.P. nga Tetova.

Shoferi i veturës ,,Kia,, dhe bashkëudhëtari në veturën ,,Alfa Romeo,, B.A. 24 vjeç, janë dërguar në Spitalin klinik të Tetovës, për dhënjen e ndihmës mjeksore.

Janë kryer hetiment në vendin e ngjarjes, dhe punohet në përcaktimin e shkakut të aksidentit rrethanat si dhe detajet tjera në veçanti.

SHARE