Prekëse: Senatori Dole ngritet nga korroca për të nderuar ish-presidentin e ndjerë, Bush

0
115

Arkivoli me trupin e pajetë të ish-presidentit të ndjerë amerikan, George H.Ë Bush, po qëndron në Capitol Hill i SHBA’së. Figura nga më të ndryshme po shkojnë për të treguar respektin për presidentin e ndjerë, shkruan gazetametro.net Një ndër ta qe edhe ish-Senatori Bob Dole, i lidhur për karrocë për persona që nuk mund të ecin.

Ai iu afrua arkivolit të presidentit, dhe me asistencën e një ndihmësi të tij mori forcën që të ngritej në këmbë për të treguar respektin për ish-presidentin amerikan.Ndryshe, ish-presidenti Bush vdiq të premten mbrëma në moshën 94 vjeçare. SHPERNDAJE PER MË SHUMË RESPEKT

Former Sen. Bob Dole is helped out of his wheelchair to salute George H.W. Bush

WATCH: Former Sen. Bob Dole is helped out of his wheelchair to salute the casket of George H.W. Bush in the U.S. Capitol. https://nbcnews.to/2rlNw9X

Gepostet von NBC News am Dienstag, 4. Dezember 2018

 

SHARE