Video e paparë e presidentit Thaçi, duke ngrenë pite me uniformë të UÇK-së

0
167

Presidentin Hashim Thaçi deri me tani e kishim parë duke ngrenë pite vetëm në fotografi

Por, gjatë natës së sotme është publikuar një video e Presidentit Thaçi ku ai shihet duke ngrenë pite.

Portali që e ka publikuar, Ballkani.info, shkruan se kjo video ishte bërë gjatë nëntorit të vitit 1998 nga H. Morina.

Presidenti Thaçi shihet i veshur me uniformë të UÇK-së.

VIDEO e paparë deri më tash. Hashim Thaçi në luftë dukë ngrënë pite dhe kallashnikovin afër. Videoja është realizuar në nëntor të vitit 1998

VIDEO e paparë deri më tash. Hashim Thaçi në luftë dukë ngrënë pite dhe kallashnikovin afër. Videoja është realizuar në nëntor të vitit 1998 nga H. Morina

Gepostet von Ballkani am Dienstag, 18. Dezember 2018

Kujtojmë që gjatë fjalim të mbrëmshëm në OKB, Thaçi evokoi kujtime nga koha e luftës 1998 ku tha se pikërisht para 20 viteve ai ishte duke e luftuar “regjimin e Milosevicit në Kosovë” dhe se ishte krenar për të kaluarën e tij.

SHARE