Dy jetimëve pa babë e nanë, Halil Kastrati e Capital T i bënë me shtëpi (Video)

0
325

Dy jetimëve pa babë e nanë, Halil Kastrati e Capital T i bënë me shtëpi Shumë familjeve këtë vit ua kthej buzëqeshjen e ngrohtësinë familjare.

Atë që politika dhe shteti s’e bëri dot, ishte një njeri i vetëm që falë punës dhe miqve të tij, u erdhi në ndihmë qindra qytetarëve që askush nuk u trokiti në derë, veç skamjes e varfërisë, shkruan Indeksonline.

Është ky Halil Kastrati, i cili në prag të festave të fundvitit, po vazhdon me nismën e tij humanitare. Ai sot bashkë me mikun e tij, reperin Capital T ka bërë dy jetimë me shtëpi.

Me këto pamje emocionuese ai tregon gëzimin e dy jetimëve, tekssa ka shkruar:

  • Ehhh jeta, shume prekese
  • Pa babe e pa nene
  • E gezofshi shtepine e re

Fatlumi dhe Albiona nga fshati Tashince e Shtimes u bene me shtepi te re

Listat e donatoreve i gjeni te publikuara ne fotografit e ketij postimi

Video me plote emocione del sonte ketu ne faqen zyrtare te shoqates sone dhe ne kanalin e youtube “ Jetimat e Ballkanit “

Keta dy jetim shtepine e gezofshin

Bamires Zoti ju shperblefte

SHARE