Aksidentohet këmbësori në rrugën regjionale Tetovë – Pirok

0
106

Dje (2-janar) rrethë orës 17.00, në rrugën regjionale Tetovë-Pirok, saktësishtë në Reçicë të Madhe, vetura e tipit ,,Seat Leone,, me targa të Tetovës, e drejtuar nga 45-vjeçari E.P. nga Reçica e Vogël, ka aksidentuar këmbësorin 73-vjeçar A.A. nga Reçica e Madhe.

Në këtë aksident këmbësori A.A. ka marur lëndime të rënda trupore, dhe me veturë tjetër është dërguar në Spitalin klinik të Tetovës, ku pas dhënjes së ndihmës mjeksore, është transferuar në klinikat e Shkupit.

Janë kryer kqyrje në vendin e ngjarjes, dhe punohet në përcaktimin e shkakut si dhe rrethanat lidhur me këtë aksident.

SHARE