Petrit Zogaj analizon sondazhin ku LDK del e para

0
83

Analisti politik, Petrit Zogaj ka komentuar rezultatet e anketës së realizuar në periudhën 11 – 18 dhjetor 2018 nga UBO Consulting, ku janë anketuar mbi një mijë persona se cilën parti do ta votonin qytetarët nëse zgjedhjet do të mbaheshin tani. Kjo anketë ka nxjerr të parën Lidhjen Demokratike të Kosovës, të dytën Vetëvendosjen dhe të tretën Partinë Demokratike të Kosovës, përcjellë Gazeta Blic.Zogaj, në Facebook ka shkruar se është më mirë që LDK të mos e lexojë këtë sondazh, sepse do të shkojnë menjëherë në zgjedhje.Kurse për PDK-në vendi i tretë është sukses, ka shkruar tutje analisti.

Shihni shkrimin e plotë të Petrit Zogajt:Ne grafikonin e pare, Kurti po duket qe ka mbeshtetje dyfishe me shume se Veseli e Haradinaj per kryeminister, anipse shiftat nuk jane bash ashtu. Po gjetje e mire kjo. Ndersa ne grafikonin e dyte, PSD s’po shihet, ama eshte ne faqen tjere
E per LDK, ish kane mire qe ata mos me e lexu kete sondazh sepse na cojne ne zgjedhje menjehere.Per PDK vendi i trete, eshte sukses.

SHARE