Merr postin e rëndësishëm në UEFA, ja rroga e frikshme që do ketë Armand Duka

0
100

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka i ka surprizuar të gjithë teksa është zgjedhur ditën e djeshme si antar në Komitetin Ekzekutiv të UEFA-s.

Përveç rëndësisë që ka si pozicion, ai do t’i sjellë të ardhura të konsiderueshme Armand Dukës.

Mediat sportive në vendin tone raportojnë se rroga vjetore që jep UEFA për këtë pozicion kap shifrën e 160 mijë eurove

Një shifër jashtëzakonisht e majme.

Presidenti i FSHF-së do ta mbajë për katër vitet e ardhshme.

Gjithashtu bonus është fakti se gjithçka sa u takon udhëtimeve dhe aktiviteteve që organizon UEFA, janë të paguara për anëtarët e saj.

Duka sapo ka fituar një super punë!

SHARE