Ahmeti mendon se LSDM po bën luft speciale ndaj BDI-së? (VIDEO)

0
148

Në deklaratat e dhëna nga Ahmeti dhe Carovska në emisionin debativ 360 shkallë në Alsat m.

Ali Ahmeti tregon se kjo që po bëhet me fondin pensional po i bëhet një lufftë speciale partisë së tij BDI.

”Del me pa përgjegjësi ministrja dhe thotë se janë humbur 19 milionë euro në fondin pensional dhe unë e kuptoj këtë mesazh si një luuftë speciale kundër BDI-së, sepse kanë rastis drejtorët e BDI-së”

Përderisa nga ana tjetër ministrja Carovska tha se: ”Shumë politikan merren me punë me të cilat nuk kanë kompetenca, un si ministre duhet të tregoj se ku janë harxhuar këto para dhe a janë keqpërdorur dhe ku janë keqpërdorur”

360 СТЕПЕНИ

Во „360 Степени“ на ТВ Алсат вечерва (8.2.2019 г.) од 22:00 часот – интервју со министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска:-како Царовска се најде на линијата на огнот меѓу ДУИ и СДСМ;-како ги доживува обвинувањата од ДУИ за неодговорно однесување и ширење фејк-њуз со обелоденувањето на скандалот за неуплатени 19 милиони евра пари на осигуреници во вториот пензиски фонд;-кои се главните разлики меѓу СДСМ и ДУИ за реформата во социјалната сфера и дали пакетот закони ќе биде деблокиран во Собранието;-зошто законот за заштита од дискриминација е заглавен во парламентот и реални ли се „стравувањата“ за еднополови бракови;-дали Владата ги слуша предупредувањата на ММФ за претпазливост при евентуално ново зголемување на минималната плата.

Gepostet von 360 stepeni am Freitag, 8. Februar 2019

SHARE