Video e rrallë: Dasmë kosovare e vitit 1985

0
111

Kështu bëheshin dasmat, vite më parë në Kosovë.

Si janë zhvilluar dasmat në Kosovë në vitet e mëparshme? Ekzistojnë pak video si dëshmi se si janë realizuar këto dasma.

Megjithatë, këngëtari Xhavit Zhuniqi duket se e ka të ruajtur një video të dasmës së tij të vitit 1985. Ai e kishte publikuar në profilin e tij në Facebook, një video të dasmës së tij në vitin 1985.

Shikojeni videon për më shumë.

MARTESA E XHAJES ME AGEN 28.08.1988

… 30-vite me pare, nga dita e Dasmes se Marteses sone, Shoku me i q`muar i jetes sime, me kete STORY … Video, Original, shum te shtrejt, qe u ruajte me shum perkushtrim!,per 30 vite me rdhe, Keshtu qe sot dote jete dhurata me e shtrejte per ty,.. kaluam sebashku shum qka, e shum sfida! edhe ato sfida qe najsollen valet e jetes, qfardo qe na ishin,i tejkaluam, mirpo lumturija qendroj gjith here tek ne , te uroj se pari shendet,dhe te gjitha te mirat e kesaj bote,Xhaja

Gepostet von Xhavit Zhuniqi am Sonntag, 27. August 2017

SHARE