Maqedonia zyrtarisht anëtare e NATO-së

0
105

Sot para objektit të Qeverisë së Maqedonisë në mënyrë solemne u vendos flamuri i NATO-s, pak ditë pas nënshkrimit të protokollit për anëtarësimin të Maqedonisë në Aleancë.

Të pranishëm në këtë ceremoni ishin kryeministri maqedonas Zoran Zaev, ministrja e Mbrotjes Radmilla Sheqerinska, shefi i zyrës së NATO në Shkup dhe i gjithë kabineti qeveritar.

Me marrëveshjen e Prepës Maqedonia edhe zyrtarisht do të quhet “Republika e Maqedonisë së Veriut”.

Akti i ngritjes së flamurit të NATO-s para Qeverisë

Gepostet von Alsat am Dienstag, 12. Februar 2019

SHARE