E pazakontë/ Gruaja lind shtatënjakë në mënyrë natyrale

0
115

Një grua nga zona Diyala në lindje të Irakut ka lindur shtatënjakë.

Qendra e Shëndetit konfirmon se një grua irakiane ka lindur 6 vajza dhe 1 djalë. Spitali bën të ditur se bebet janë me shëndet të mirë dhe se kanë lindur në mënyrë natyrale.

Më tej sqarojnë se ky është rasti i parë i shtatënjakëve në Irak.

SHARE