Ja Kush Do Të Jetë Ministri Nga Maqedonia Në Qeverinë Kryeministrit Rama

0
264

Edi Rama fitoi bindshëm zgjedhjet në Shqipëri, duke i krijuar atij komoditetin që ta krijojë vet Qeverinë, pa ndonjë partner e edhe për të eksperimentuar politikisht.

Një nga ‘eksperimentet’ e Ramës u tha të jetë Ministria e Jashtme, të cilën kryeministri shqiptar mund ta ketë rezervuar për dikë nga Kosova.

Si emër për ta udhëhequr diplomacinë shqiptare është përforlur publicisti dhe shkrimtari Veton Surroi .

Agjencia e lajmeve INA mëson se kryeministri Rama është interesuar që një ministri të drejtohet edhe nga ndonjë shqiptar nga Maqedonia.

Në këtë drejtim është lakuar emri i akademikut dhe veprimtarit, Rufi Osmani, i cili do të drejtonte ministrinë e ekonomisë dhe financave

 

SHARE