Aksident Komunikacioni Në Rrugën Tetovë – Jazhincë

0
237

je rreth orës 16.30 në rrugën regjinale Përshevcë-Jegunovc, ka ndodhur një aksident komunikacioni në të cilin 19-vjeçari A.R nga fshati Tearcë, duke drejtuar veturën e tipit “Reno Clio” me targa të Tetovës, ka humbur kontrollin mbi automjetin e tij dhe për pasojë ka dalë nga rruga. Në këtë aksident A.R ka marrë lëndime të rënda trupore pas çka fillimisht është dërguar në spitalin klinik të Tetovës, nga ku për shkak të lëndimeve të rënda me urgjencë është tranferuar në qendrën urgjente të klinikave spitalove të Shkupit. Ekspertizë në vendin e ngjarjes kanë kryer një ekip hetimore nga sektori për punë të brendshme në Tetovë dhe po punohet në zbardhjen e plotë të shkaqeve dhe detajeve të tjera që ndërlidhen me aksidentin në fjalë njofton ministria e punëve të brendshme përmes një kumtese me shkrim. Aksidentohet me makinë i riu nga Tearca

SHARE