Erleta Hoti thumbon përsëri hoxhallarët,u’a përmend një detaj të paraluftës!

0
80

Donacioni që dha një i moshuar nga Prishtina për ndërtimin e një xhamie në kryeqytetin kosovarë, nxiti reagimin edhe të Erleta Hoti vajzës së veprimtarit Ukshin Hoti.

Ajo reagoi ndaj donacionit prej 220.000 euro duke e krahasuar Prishtinën dhe këtë investim me vendet arabe.

Statusi i saj nxiti reagime të shumta të krerëve fetarë ku ndër to ishte dhe molla Osmani nga Drenica i cili i kërkoi Erletës mos të përzihet në punë që si takojnë.

Por Erleta në statusin e fundit ka thumbuar hoxhallarët duke ua përmendur financuesit e tyre të paraluftës.

Ca “hoxhallarëve” që më shesin patriotizëm me mesazhe: Po mendoni që nuk dihet se kush ju ka mbajtë me paga para luftës?

Ka shkruar Erleta në profilin e saj ne Facebook !

SHARE