SHBA u ndalon hyrjen disa këngëtarëve shqiptarë (VIDEO)

0
65

Disa këngëtarë shqiptarë, në njëfarë forme mashtruan shtetin amerikan.

Ata shkuan atje me viza turistike, ndërkohë që fituan nga mbajtja koncerteve.

Për këtë arsye ambasada amerikane tani u ka vënë ndalesë të përkohshme dhe nuk u jep viza.

I tillë është rasti kohën e fundit me Shkëlzen Jetishin. Më herët viza iu refuzu Afrim Muqiqit dhe këngëtarit nga Shqipëria Gena.

Kronikë e zgjeruar nga Merita Neziri.

SHARE