Policia e Maqedonisë zbulon he.roin në një autobus në relacionin Gostivar-Bern

0
101

Në vendkalimin kufitar “Tabanoc”, gjatë kontrollit të autobusit me targa të Zvicrës, që udhëtonte nga Gostivari në Bern të Zvicrës, te ulëset e pasme, u gjet një qe.se që përmbante rreth një kilogram dr.ogë të paketuar.

Dr.oga është marrë dhe pas ekspertizës së bërë, është konfirmuar se bëhet fjalë për her. oinë me peshë prej 998.63 gramë, njofton Telegrafi Maqedoni.

Në stacionin policor Kumanovë janë ar.restuar K.P. (41) dhe A.B (38), të dy nga Koliçani i Poshtëm të Shkupit për veprën pe.nale “prodhimtari të pal.ejuar dhe lëshim në qarkullim të dr.ogave na.rkotike”.

Po merren të gjitha masat për zbardhjen e plotë të rastit.

SHARE